Як захистити циліндр від силового зламу

У циліндрових механізмів є свої переваги і недоліки. Серед переваг можна зазначити високий рівень протистояння маніпуляційному розкриттю, якщо циліндр топовий. Недолік один — вразливість до силових дій. До вандальноого зламу за допомогою свердла, фрези, молотка або щипців для зламу вразливі абсолютно всі циліндри. Топові патентовані механізми мають захист, часом дуже добрий, але про повний захист говорити не можна — навіть загартований корпус Protec 2 Hard можна висвердлити спеціальними фрезами. На це потрібен час, такі фрези потрібно дістати, дії викликають шум, але факт залишається фактом. Підвищити рівень захисту від подібних видів зламу можна за допомогою захисної фурнітури.

Технічний опис броненакладок «Протектор»


Захисна фурнітура «Протектор» виготовляється в Італії на тому ж заводі, який виготовляє броненакладки для найвідомішого бренду Mottura. Говорячи іншими словами, це ті ж броненакладки, але поширювані в Україні під брендом «Протектор». Різниця лише в ціні — Mottura значно дорожче. Характеристики фурнітури «Протектор» наведені в списку.

  • Країна-виробник — Італія
  • Висота — 42, 35 і 25 мм
  • Діаметр — 50 мм
  • Різьба кріпильних гвинтів — М6
  • Колір декоративних накладок — стара бронза, глянцевий і матовий нікель, золото

Фурнітура може мати три різні висоти для дверей з різною товщиною полотна, захисна загартована частина може бути звичайної форми або зі «спідницею». Діаметр кріпильних болтів дозволяє використовувати броненакладки «Протектор» з популярними замками Mottura врізного типу — болти крізь отвори замка пройдуть.

Захисна частина

Захисні частини з різними висотами, друга зліва — зі «спідницею»

Після установки захисної частини на неї одягається гумове кільце з комплекту, а потім декоративний ковпак потрібного кольору. Ковпак тримається дуже щільно, руками його зняти не вдасться — так само кріпляться і ковпаки Mottura. Потім до полотна дверей з обох боків кріпляться декоративні накладки.

Кольорові рішення


Декоративні елементи можуть бути в чотирьох колірних виконаннях: «стара бронза», «золото», матовий і глянцевий нікель. Всі кольори наведені на фотографіях (захисні частини з натягнутими декоративними ковпаками).

Комплектація


Комплектація у «Протектора» дуже гнучка. Є базова комплектація, в яку входить декоративна накладка для захисної частини і зовнішня накладка для циліндра. Її вистачить для одинарного циліндрового замка, проте якщо замок комбінований (або замки роздільні), то базової комплектації не вистачить. Тому вона може доповнюватися в залежності від потреб — це можуть бути внутрішня і зовнішня накладки для сугальдної частини комбінованого замка, це можуть бути такі ж накладки, але для циліндра, якщо замок двоциліндровий. Загалом, комплектація дозволить встановити фурнітуру, а також оформити всі замки дверей в одному кольорі. Всі можливі елементи комплектації наведені на фото.

Слід зазначити, що фурнітура виконає свою роль тільки в разі правильної установки. броненакладки повинні притягатися болтами безпосередньо до корпусу замка, а не полотна дверей або декоративного покриття.